SPÓŁKA

INFORMACJE OGÓLNE

Profil Działalności 

Creepy Jar S.A. jest producentem i wydawcą  gier komputerowych przeznaczonych na różne platformy sprzętowe. Studio realizuje produkcje o wysokim stopniu zaawansowania w segmencie gier niezależnych, posiadające cechy tytułów wysokobudżetowych, określane w branży jako Premium Indie.

Creepy Jar jest developerem gier specjalizującym się w gatunku survival simulation/base building. Sukces odniesiony przez Green Hell sprawia, że spółka jest jednym z kluczowych twórców tytułów z tego gatunku na świecie. Creepy Jar wyróżniają produkcje, które łączą w sobie przystępność gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez wymagających graczy, pragnących wyzwań znanych z najpopularniejszych survival symulatorów. Spółka dedykuje autorskie produkcje komputerom PC oraz konsolom. Trzon zespołu stanowią doświadczeni gamedeveloperzy, którzy pracują w branży od kilkunastu lat. Członkowie zarządu współtworzyli warszawski oddział Techland, przez 8 lat kompleksowo zarządzając nim na poziomie struktury organizacji oraz w obszarach produkcyjnych. Dzięki temu mają wysoko rozwinięte kompetencje w zakresie programowania, grafiki, level designu, HR oraz zarządzania budżetem. To doświadczenie, zebrane przy tytułach takich jak Dead Island, sprawiło że Green Hell stał się jednym z najważniejszych reprezentantów gatunku survival simulation, a gra dotychczas sprzedała się w liczbie ponad 3,5 miliona egzemplarzy.

Aktualnie Creepy Jar tworzy zespół ponad 40 twórców gier, których kompetencje pokrywają kluczowe obszary niezbędne do produkcji wysokiej jakości gier Premium Indie. Strategia rozwoju Spółki zakłada stopniowe wzmacnianie zespołu produkcyjnego o specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży gamedev, aby zagwarantować płynność procesu produkcji i eliminację potencjalnych wąskich gardeł. Studio wspomagane jest również przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą oraz outsourcingiem wybranych elementów graficznych.