SPÓŁKA

STRATEGIA

Creepy Jar S.A. specjalizuje się w tworzeniu gier Premium Indie z gatunku survival simulation. Spółka zakłada skompletowanie kilku tytułów w ramach własnego portfela produkcyjnego oraz uzyskanie pozycji wiodącego developera w segmencie survival simulation. Zgodnie z założeniami zarządu, do najważniejszych elementów określających specyfikę gier Creepy Jar należą:

– wysoka jakość produkcji,

– otoczenie, w którym bohater walczy o przetrwanie – służy ono nie tylko jako arena zmagań gracza, ale stanowi również ważną i przemyślaną część fabuły,

– mocne zaakcentowanie kruchości człowieka, nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym,

– aktywne wsparcie produktów, także po premierze, w oparciu o oczekiwania i feedback użytkowników.

Pierwszym autorskim projektem spółki, który w pełni zrealizował przyjętą strategię tworzenia gier “Premium Indie“ z gatunku survival simulation był GREEN HELL. Produkt do tej pory wyróżnia się na rynku wysokim stopniem zmienności fabuły, koncentracji na psychice głównego bohatera oraz gameplayu w ekstremalnym dla człowieka środowisku. Ponadto, graczy urzekła symulująca rzeczywisty świat szczegółowa i dopracowana grafika, ciekawe i różnorodne mechaniki rozgrywki oraz zaskakujące zakończenie. Gra do dziś jest aktywnie wspierana i rozwijana poprzez aktualizacje oraz darmowy dodatek Spirits of Amazonia.

Obecnie trwają prace nad drugim projektem, który będzie symulatorem przetrwania osadzonym w klimatach sci-fi. Produkcja o roboczej nazwie Chimera ma zadebiutować w najbliższych latach. Ponadto, Creepy Jar zamierza wzmocnić współpracę z krajowymi oraz zagranicznymi partnerami biznesowymi, a  poprzez dystrybucję cyfrową – platformy Steam, XBL, PSN i Nintendo eShop – chce dotrzeć do graczy na całym świecie.