Najwyższe w historii wyniki finansowe Creepy Jar i rekomendacja rekordowej dywidendy za rok 2022

Choć od dnia premiery Green Hell w formule Early Access na platformie Steam minęły już ponad 4 lata, to z każdym kolejnym rokiem Creepy Jar S.A. osiąga coraz wyższe przychody ze sprzedaży tytułu. Wysoka sprzedaż Green Hell na wszystkich platformach sprzętowych, w szczególności na platformie PC/Steam,pozwoliła spółce wypracować w 2022 r. rekordowe 54,9 mln zł przychodów (wzrost o 19% r/r) oraz 36,5 mln zł zysku netto w 2022 r. (wzrost o 25% r/r). Zarząd spółki zarekomendował również wypłatę dywidendy w wysokości blisko 28 mln PLN.


W 2022 r. spółka osiągnęła wysoką sprzedaż Green Hell na wszystkich kluczowych platformach sprzętowych, w szczególności wzrost przychodów z PC/Steam. Jest to efekt regularnego wsparcia gry, efektywnej polityki przecen oraz wpływu silnego dolara. Dodatkowo, pozytywnie na wyniki 2022 r. wpłynęła premiera Green Hell VR w wersjach na platformy wirtualnej rzeczywistości, za których produkcję odpowiada Incuvo S.A. Sprzedaż brutto Green Hell w 2022 r. na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry do których Spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła 1,28 mln egzemplarzy, z czego 327 tys. sztuk na konsolach PlayStation i Xbox.


W 2022 r. spółka wypracowała zysk operacyjny w kwocie 36,1 mln zł (wzrost o 19% r/r) oraz 36,5 mln zł zysku netto (wzrost o 25% r/r). Wobec bardzo dobrej sytuacji finansowej oraz rekordowych wyników wypracowanych przez Creepy Jar w ubiegłym roku Zarząd spółki zarekomendował również wypłatę dywidendy z zysku za rok 2022 w wysokości blisko 28 mln PLN.


Wysoki stan krótkoterminowych aktywów finansowych (86,0 mln PLN na koniec 2022 r.) i brak istotnych zobowiązań gwarantuje Spółce pełen komfort realizacji planów produkcyjnych. W ubiegłym roku Spółka kontynuowała prace nad drugim autorskim projektem o nazwie Chimera. Ukończone zostały kluczowe materiały marketingowe (reveal teaser oraz key art), których ujawnienie zaplanowano na II kwartał 2023 r.


W 2022 r. gracze otrzymali dotychczas najwięcej bezpłatnych dodatków rozszerzających zawartość Green Hell, zarówno w wersji na PC/Steam, jak i konsole PlayStation i Xbox. W wersji na PC/Steam spółka wydała przede wszystkim Spirits of Amazonia 3, Animal Husbandry i Building Update. Z kolei w wersji na konsole PlayStatation 4 i Xbox One zostały udostępnione wszystkie części trylogii Spirits of Amazonia. Creepy Jar dalej wspiera i rozwija swoją flagową produkcję. Zgodnie z nową raodmapą projektu gracze na PC/Steam mogą spodziewać się aż trzech bezpłatnych dodatków rozszerzających zawartość Green Hell (Storage &  Transportation, Combat Update i New Animals). Dla graczy konsolowych (PlayStation i Xbox) zaplanowano wydanie dostępnych już na Steam dodatków: Animal Husbandry i Building Update. Pierwszy z nich będzie miał premierę już 24 kwietnia 2023 roku.

Facebook
Twitter