PREMIERA DODATKU SPIRITS OF AMAZONIA 3 NA PC JUŻ 29 MARCA 2022 R.

Twórcy gry Green Hell, zaawansowanego symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, która sprzedała się już w ponad 3 mln egzemplarzy, zapowiedzieli premierę Spirits of Amazonia 3. Ostatni z serii i największy pod względem nowej zawartości dodatek do podstawowej wersji Green Hell będzie dostępny dla graczy na PC już 29 marca 2022 r. 

 

Seria Spirits of Amazonia składa się z trzech bezpłatnych dodatków. Pierwsze dwie części cyklu zostały udostępnione graczom na PC w pierwszej połowie 2021 r. Spirits of Amazonia 1 odsłania kulisy pierwszego spotkania głównego bohatera – antropologa Jake’a Higginsa – z plemieniem zamieszkującym dżunglę amazońską. Spirits of Amazonia 2 pozwala zagłębić się w nowe wątki fabularne oraz eksplorować kolejne lokalizacje. Ostatnia część cyklu to kontynuacja przygody Jake’a w Amazonii, dzięki której będzie można lepiej zrozumieć jego historię. Spirits of Amazonia 3 to nie tylko całkowicie nowy fragment mapy z wieloma lokalizacjami do odkrycia oraz nowe mechaniki gry, ale również m.in. możliwość sprawdzenia się na trzech rytualnych arenach oraz spotkanie nowego plemienia Habukku.

Zobacz teaser – Spirits of Amazonia Part 3

Facebook
Twitter

-Spirits of Amazonia 3 zamyka cykl najbardziej rozbudowanych dodatków do Green Hell. Od premiery w formule early access tytuł jest regularnie wspierany aktualizacjami zawierającymi ulepszenia, nowy kontent i nowe wątki fabularne, które wyraźnie rozszerzają zawartość gry i zapewniają graczom kolejne godziny rozrywki. Do tej pory Green Hell doczekał się kilkudziesięciu aktualizacji, w tym kilkunastu dużych dodatków, takich jak tryb kooperacji czy Spirits of Amazonia 1 i 2 na PC, które znacząco wpłynęły na rozwój tytułu i poziom sprzedaży. Nieustająco słuchamy naszej społeczności skupionej wokół gry, dzięki czemu update’y spotykają się z bardzo pozytywną reakcją obecnych graczy, a tytuł wciąż przyciąga nowych zainteresowanych. Realizujemy model game as a service, którego rezultatem jest wieloletni cykl sprzedaży Green Hell, znajdujący odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki      – mówi Krzysztof Kwiatek, prezes zarządu Creepy Jar S.A.

 

Creepy Jar planuje w tym roku jeszcze dwie duże aktualizacje Green Hell na PC. Pierwsza z nich, Building Update, da graczom większą elastyczność podczas budowania bazy m.in. dzięki możliwości wycinania większych drzew oraz usuwania takich przeszkód jak kłody i pnie. Wprowadzone zostaną też nowe elementy: drzwi, mosty, domki na drzewie i wiele innych. Z kolei Animal Husbandry umożliwi graczom hodowlę zwierząt, aby mogli pozyskać niezbędne do przeżycia w dziczy surowce. 

Aktualnie dodatki Spirits of Amazonia 1 i 2 są dostępne dla graczy PC. Studio kontynuuje prace nad ich udostępnieniem na konsole PlayStation 4 i Xbox One. 

Pod koniec stycznia sprzedaż brutto Green Hell na kluczowych platformach (PC/Steam, PlayStation 4 i Xbox One) przekroczyła 3 miliony egzemplarzy. Dzięki wysokiej sprzedaży Creepy Jar zakończył 2021 rok z rekordowo wysokim poziomem przychodów ze sprzedaży 46,0 mln zł oraz 29,0 mln zł zysku netto. Zarząd spółki poinformował również o intencji wypłaty dywidendy w wysokości ok. 50% zysku netto za rok 2021. W ciągu roku stan środków pieniężnych i innych aktywów pieniężnych wzrósł ponad dwukrotnie do poziomu 59,7 mln zł na koniec 2021 roku.