Creepy Jar publikuje wstępne wyniki za Q3 2023

Creepy Jar S.A. w 3 kwartale 2023 r. wypracowała 9,1 mln zł przychodów ze sprzedaży (spadek o 39% r/r) i 6,3 mln zł zysku netto (spadek o 41% r/r) – wynika ze wstępnych danych. Spółka poprawiła jednak wyniki finansowe względem 2 kwartału br.

 

Sprzedaż brutto Green Hell w 3 kwartale 2023 r. na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry do których Spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła ponad blisko 260 tys. egzemplarzy, z czego 46 tys. kopii na konsolach PlayStation i Xbox. W oparciu o wstępne dane, szacunkowa sprzedaż brutto Green Hell na ww. platformy od początku 2023 r. wyniosła 864 tys. kopii, z czego 208 tys. sztuk stanowią egzemplarze przeznaczone na konsole PlayStation i Xbox.

 

W 3 kwartale 2023 r. Creepy Jar S.A. wypracowała zysk operacyjny w kwocie 5,5 mln zł (spadek o 46% r/r) i zysk netto w wysokości 6,3 mln zł (spadek o 41% r/r). Mimo malejącej sprzedaży gry Green Hell r/r, na wyniki osiągnięte przez spółkę w 3 kwartale 2023 r. pozytywnie wpłynęła premiera dodatku Storage and Transportation na PC/Steam oraz wydanie przez Incuvo S.A. Green Hell VR na Sony PlayStation VR2. W efekcie spółka poprawiła wyniki względem 2 kwartału br., osiągając przychody ze sprzedaży wyższe o 15% q/q oraz wzrost zysku netto o 80% q/q.

 

Creepy Jar dalej wspiera i rozwija Green Hell, swoją flagową produkcję, której sprzedaż brutto przekroczyła już 5miliona kopii. W sierpniu 2023 r. premierę miał dodatek Building Update w wersji na PC/Steam. Gracze konsolowi (PlayStation i Xbox) w kwietniu 2023 r. otrzymali Animal Husbandry, a na początku listopada również Building Update.

 

Studio kontynuuje również pracę nad drugą, autorską produkcją – StarRupture. Nowy tytuł składa się z kilku bazowych mechanik: base buildingu, eksploracji, systemu walki i zarządzania zasobami na obcej planecie dręczonej kataklizmami wywołanymi przez tytułową gwiazdę – StarRupture. Gra będzie dostępna w trybie singleplayer lub w trybie kooperacji do czterech graczy.

 

Ostateczne dane finansowe za 3 kwartał 2023 r. wraz z danymi porównywalnymi spółka przekaże w raporcie okresowym, który zostanie opublikowany w dniu 24 listopada 2023 r.

Facebook
Twitter