Poznajcie Tenebris, zaadoptowaną przez nas kapibarę!

10 lipca to #CapybaraAppreciationDay – święto pewnie Wam nieznane, lecz jakże potrzebne! Kapibary to jedne z naszych ulubionych zwierząt, dlatego zdecydowaliśmy się zaadoptować Tenebris. Oczywiście fizyczną opiekę nad nią zostawiamy w rękach najlepszych specjalistów z łódzkiego Orientarium ZOO, samemu pełniąc rolę jej tylko (i aż) dumnego sponsora.

 

Tenebris to łacińskie słowo oznaczające ciemność, czyli aspekt Green Hell, z którym każdy gracz zetknął się dziesiątki razy. Wydźwięk imienia może brzmieć groźnie, ale samej Tenebris nie sposób nie kochać. Jest ona jedyną kapibarą w łódzkim ZOO i dzieli wybieg z trzema przyjaciółkami – tapirkami.

 

W ramach międzygatunkowej przyjaźni wraz z Oliwią, Grażyną i Kią, Tenebris uwielbia chrupać zdrowe przysmaki. W lecie jej ulubionym daniem jest jest zielonka (bez dodatku lucerny!), na co dzień raczy się całą gamą warzyw, od marchwi aż po bakłażana, jak na prawdziwego roślinożercę przystało!

 

Jeśli będziesz w Łodzi, koniecznie odwiedź Orientarium ZOO – zapraszamy w imieniu własnym oraz przemiłych, profesjonalnych opiekunów. Tenebris na pewno się ucieszy!

 

Szczęśliwego #CapybaraAppreciationDay!

Facebook
Twitter