ABOUT

Creepy Jar działa w szeroko rozumianym gamingu specjalizując się w produkcji gier z gatunku survival simulation. Członkowie spółki to doświadczeni gamedeveloperzy, którzy przez 5 lat prowadzili firmę Promienence, gdzie kompleksowo zarządzali projektami.W tym czasie wyprodukowali dla firmy Techland dwie gry i otrzymali od wrocławskiej spółki propozycję utworzenia warszawskiego oddziału – tak powstał Techland Warszawa. Przez 8 lat – jako współwłaściciele firmy – kompleksowo zarządzali nią na poziomie struktury organizacji oraz w obszarach produkcyjnych. Do ich zadań należało m.in. nadzorowanie działów programowania, grafiki i level designu, a także rozbudowa studia poprzez kreowanie polityki personalnej oraz planowanie i realizację budżetu. Warszawski oddział Techland stał się jednym z wiodących producentów gier w Polsce i na świecie. W skład zespołu Creepy Jar wchodzi 11 osób, których kompetencje pokrywają wszystkie obszary niezbędne do produkcji gry. Dodatkowo studio wspomagane jest przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą oraz outsourcingiem wybranych elementów graficznych. Ambicją Creepy Jar jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencje charakterystyczną dla survival symulatortów. Spółka dedykuje autorskie produkcje komputerom PC oraz konsolom PS4/XboxOne. W przyszłości nie wyklucza możliwości przeportowania gier na inne platformy. Creepy Jar S.A. działa na rynku od 2017 roku.

DIRECTORATE

Krzysztof EN

PL Akcjonariusz i członek zarządu Creepy Jar. Od 2008 roku zajmował stanowisko prezesa zarządu Techland Warszawa, gdzie m.in. kierował działem level designu. Jest certyfikowanym Scrum Masterem.

Krzysztof Kwiatek EN

PL Akcjonariusz i członek zarządu Creepy Jar. Od 2008 roku zajmował stanowisko prezesa zarządu Techland Warszawa, gdzie m.in. kierował działem level designu. Jest certyfikowanym Scrum Masterem.