Creepy Jar odkrywa przed graczami kulisy base-buildingu w StarRupture

Drugi materiał wideo z serii devlogów poświęconym StarRupture od studia Creepy Jar skupia się na najciekawszych elementach budowania bazy w dynamicznym świecie gry.


Warszawa, Polska – 28 marca 2024 r. — Creepy Jar, polskie studio znane z niezwykle udanego symulatora przetrwania Green Hell, intensywnie pracuje nad kolejnym autorskim tytułem. Powstająca na silniku Unreal Engine 5 gra StarRupture to ambitne połączenie base buildingu z elementami eksploracji, walki i zarządzania zasobami na obcej planecie dręczonej serią kataklizmów, które wywołuje centralna gwiazda układu planetarnego.


Chociaż StarRupture jest obecnie w fazie produkcji, zespół Creepy Jar wie, że fani nie mogą się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o grze, która zadebiutuje w wersji Early Access. W jaki sposób zespół wykorzystał wiedzę zdobytą podczas tworzenia, premiery i ciągłego wsparcia Green Hell w zupełnie nowym, futurystycznym świecie? W drugim odcinku serii devlogów (pierwszy dostępny do obejrzenia tutaj) Adam – Product Marketing Manager, Kacper – Concept Designer, Bozhena – Senior 3D Hard-Surface Artist oraz Julek – Lead Programmer w Creepy Jar, pokazują, w jaki sposób zespół wymyślał i tworzył podstawowe mechaniki tworzenia struktur dla baz graczy, systemu automatycznych dronów i tworzenia futurystycznej technologii dla bezlitosnego świata przedstawionego w StarRupture.

W miarę postępu prac nad StarRupture, która zadebiutuje w trybie Early Access na PC, Creepy Jar sukcesywnie będzie publikować kolejne devlogi, które pozwolą zajrzeć za kulisy procesu tworzenia gry. Gracze będą mogli podejrzeć różne aspekty produkcji: od realizacji kamieni milowych po prezentację kluczowych mechanik, wrogów i innych elementów gry. Studio Creepy Jar, znane z bliskiej komunikacji ze swoją społecznością przy rozwijaniu Green Hell, czeka na moment, w którym będzie mogło podzielić się z fanami kolejnymi informacjami o postępach w tworzeniu StarRupture.

StarRupture, gra FPP tworzona na silniku Unreal Engine 5, osadzona jest na pełnej tajemnic i niebezpieczeństw obcej planecie, gdzie królują ekstremalnie zmienne warunki klimatyczne. Samodzielnie lub w trybie kooperacji do czterech osób, gracz wcieli się w rolę skazańca wysłanego z Ziemi, który w ramach odbywania kary zajmie się wydobywaniem i gromadzeniem zasobów naturalnych, które umożliwią mu budowę skomplikowanych maszyn i rozwinięcie produkcji przemysłowej na większą skalę. Aby przetrwać w wymagającym środowisku zdominowanym przez nieprzerwany cykl kataklizmów, gracz będzie musiał nauczyć się, jak wykorzystać zmieniające się warunki na swoją korzyść, czego nie ułatwią mu nieustanne ataki niebezpiecznych potworów. Swobodna eksploracja bogatego, otwartego świata pozwoli graczom osiągnąć o wiele więcej, niż tylko przeżyć.


StarRupture to przede wszystkim symulator base-buildingu, ale gra jest również zaproszeniem do przekraczania granic podczas każdego ataku hordy potworów oraz do przygotowywania siebie i swojej bazy na nadejście kolejnej, pojawiającej się cyklicznie katastrofy wyniszczającej tę piękną planetę. StarRupture to niezywkła rozrywka przeznaczona dla wszystkich fanów budowania, zarządzania zasobami oraz walki w środowisku sci-fi.