Creepy Jar poprawił wyniki w I kwartale 2023 r.

Dzięki dobrej sprzedaży Green Hell na kluczowych platformach sprzętowych w I kwartale 2023 r. Creepy Jar S.A. poprawiła wyniki osiągając 12,0 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 9% r/r) i 9,3 mln zł zysku netto (wzrost o 44% r/r).


Sprzedaż brutto Green Hell w I kwartale 2023 r. na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry do których Spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła ponad 278 tys. egzemplarzy, z czego ponad 78 tys. sztuk na konsolach PlayStation i Xbox.


W I kwartale 2023 r. Spółka wypracowała 8,6 mln PLN zysku z działalności operacyjnej (wzrost o 29% r/r) i 9,0 mln PLN EBITDA (wzrost o 30% r/r). Pozwoliło to osiągnąć rentowność EBIT na poziomie 72% i 75% rentowności EBITDA. Zysk netto w raportowanym okresie wzrósł o 44% r/r do poziomu 9,3 mln PLN, a marża netto wyniosła 77% (wzrost o 19 p.p. r/r). Wzrosty rentowności związane są z uzyskaniem w bieżącym okresie wyższych przychodów ze sprzedaży i przychodów finansowych, a także z brakiem kosztów programu motywacyjnego.


W I kwartale 2023 r. premierę miał Building Update, bezpłatny dodatek w wersji na PC/Steam, który znacząco rozwinął możliwości konstruowania i budowania bazy m.in. dzięki możliwości wycinania większych drzew oraz usuwania takich przeszkód jak kłody i pnie. Wprowadzone zostały też nowe elementy: drzwi, mosty, domki na drzewie i wiele innych. W marcu br. Creepy Jar opublikował nową roadmapę projektu, zgodnie z którą gracze na PC/Steam mogą spodziewać się aż trzech bezpłatnych dodatków rozszerzających zawartość Green Hell (Storage & Transportation, Combat Update i New Animals). Dla graczy konsolowych (PlayStation i Xbox) zaplanowano wydanie dostępnych już na Steam dodatków  Animal Husbandry i Building Update. Pierwszy z nich miał premierę 24 kwietnia 2023 r.


W I kwartale 2023 r. Spółka kontynuowała prace produkcyjne nad drugim autorskim projektem o nazwie Chimera oraz realizował dalsze działania związane z przygotowaniem materiałów marketingowych, których uwolnienie zaplanowano jeszcze w II kwartale 2023 r.

Facebook
Twitter