Creepy Jar opublikował wstępne dane finansowe za 1 półrocze 2023 r.

Creepy Jar S.A. w 1 półroczu 2023 r. wypracowała 19,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 12,8 mln zł zysku netto – wynika ze wstępnych danych finansowych spółki. W pierwszej połowie roku deweloper koncentrował się na produkcji Chimery oraz na dalszym rozwoju Green Hell.

 

Sprzedaż brutto Green Hell w 1 półroczu 2023 r. na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry do których Spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła blisko 527 tys. egzemplarzy, z czego ponad 136 tys. kopii na konsolach PlayStation i Xbox. W oparciu o wstępne dane sprzedażowe, szacunkowa sprzedaż brutto Green Hell na ww. platformy od początku 2023 r. wyniosła 657 tys. kopii, z czego 153 tys. sztuk stanowią egzemplarze przeznaczone na konsole PlayStation i Xbox.

 

W 1 półroczu 2023 r. Creepy Jar S.A. wypracowała zysk operacyjny w kwocie 11,2 mln zł (spadek o 41% r/r) i zysk netto w wysokości 12,8 mln zł (spadek o 31% r/r). Osiągnięte przez spółkę wyniki finansowe są niższe r/r w efekcie malejącej sprzedaży gry Green Hell na wszystkich platformach, w szczególności na konsolach oraz platformach VR.

 

Creepy Jar dalej wspiera i rozwija swoją flagową produkcję. W półroczu 2023 r. premierę miał dodatek Building Update w wersji na PC/Steam, który spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony graczy. Zgodnie z aktualną roadmapą Green Hell, gracze na PC/Steam mogą spodziewać się trzech bezpłatnych dodatków rozszerzających zawartość Green Hell (Storage & Transportation, Combat Update i New Animals).

 

Gracze konsolowi (PlayStation i Xbox) w kwietniu 2023 r. otrzymali Animal Husbandry, a aktualnie studio pracuje nad wydaniem kolejnego dodatku – Building Update.

 

W czerwcu 2023 r. spółka opublikowała pierwsze materiały marketingowe dotyczące Chimery (reveal teaser, key art, stronę internetową oraz kanały w mediach społecznościowych, a także stronę produktu na platformie Steam). Nowa produkcja studia składa się z kilku bazowych mechanik: base buildingu, eksploracji, zaawansowanego systemu walki i zarządzania zasobami na obcej planecie dręczonej kataklizmami wywołanymi przez tytułową gwiazdę – Chimerę. Gra będzie dostępna w trybie singleplayer lub w trybie kooperacji do czterech graczy.

 

Ostateczne dane finansowe za 1 półrocze 2023 r. wraz z danymi porównywalnymi Spółka przekaże w raporcie okresowym, który zostanie opublikowany 21 września 2023 r.