REKORDOWO DOBRY ROK CREEPY JAR

Facebook
Twitter

Creepy Jar zakończył 2021 rok z najwyższymi w swojej historii przychodami ze sprzedaży i zyskiem, wynika ze wstępnych danych finansowych opublikowanych przez spółkę. Dzięki wysokiej sprzedaży gry Green Hell na wszystkich kluczowych platformach sprzętowych przychody przekroczyły 46,0 mln zł, a zysk netto wyniósł 29,0 mln zł. Zarząd spółki poinformował również o intencji wypłaty dywidendy za rok 2021.

Przychody ze sprzedaży Creepy Jar w 2021 roku wzrosły o 8,3 mln zł do poziomu 46,0 mln zł (wzrost o 22,1 % r/r). W 2021 roku spółka wypracowała 30,1 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 18,2% r/r), a zysk netto zwiększył się o 6,6 mln zł do poziomu 29,0 mln zł (wzrost o 29,6% r/r). W ciągu roku stan środków pieniężnych i innych aktywów pieniężnych wzrósł ponad dwukrotnie do poziomu 59,7 mln zł na koniec 2021 roku.

Rekordowo wysokie wyniki finansowe Creepy Jar w 2021 roku to efekt bardzo dobrej sprzedaży Green Hell na wszystkich kluczowych platformach sprzętowych. Tytuł wciąż budzi zainteresowanie i przyciąga nowych graczy, o czym świadczy przekroczenie w styczniu 2022 roku liczby 3 mln sprzedanych kopii gry, zaledwie 4 miesiące po osiągnięciu progu 2,5 mln egzemplarzy. W ubiegłym roku łączna sprzedaż brutto gry Green Hell na platformach STEAM, Sony PlayStation i Microsoft Xbox (wersje gry, do których spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła 1,26 mln kopii, z czego 0,36 mln kopii na konsolach PlayStation i Xbox.

– Rok 2021 był dla nas bardzo udany zarówno pod względem osiągniętych wyników finansowych, jak i rozwoju samej gry Green Hell. W czerwcu tytuł zadebiutował na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, co istotnie wpłynęło na wzrost przychodów ze sprzedaży. Ponadto premierę na PC miały dwie z trzech części dodatków z serii Spirits of Amazonia, które, dzięki nowej zawartości, znacząco wzbogaciły rozgrywkę i utrwaliły pozycję Green Hell wśród longsellerów – mówi Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar S.A.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wypracowanych przez spółkę wyników finansowych, dlatego jako zarząd wyrażamy również intencję podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami i wypłatę dywidendy za rok 2021 na poziomie ok. 50% zysku netto – dodaje Krzysztof Kwiatek.

Creepy Jar od dnia premiery Green Hell zapewnia ciągłe wsparcie tytułu i jego rozwój poprzez aktualizacje zawierające bezpłatne dodatki rozszerzające zawartość gry. W grudniu spółka opublikowała roadmapę na 2022 rok, zgodnie z którą grę czekają kolejne duże aktualizacje. Najważniejszą z nich będzie trzecia i ostatnia część cyklu Spirits of Amazonia na PC oraz dwa duże rozszerzenia – Building Update i Animal Husbandry – dzięki którym do gry zostanie wprowadzona możliwość hodowli zwierząt oraz nowe możliwości tworzenia bazy w amazońskiej dżungli. Z kolei gracze konsolowi mogą spodziewać się serii Spirits of Amazonia na PlayStation 4 i Xbox One.