19.03.2021

KNF zatwierdził prospekt Creepy Jar

Producent Green Hell przejdzie z NewConnect na GPW
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Creepy Jar, co oznacza że wkrótce notowania spółki zostaną przeniesione na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych. Natomiast już 25 marca developer weźmie udział w jednym z najważniejszych wydarzeń gamingowych – konferencji online Future Games Show. Transmisja będzie dostępna na żywo od godziny 21:00.
Creepy Jar, którego kapitalizacja szacowana jest obecnie ponad 660 milionów złotych, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększył swoją wartość o ponad 553% (stan na 15.03.2021). Sukces doświadczonego zespołu to zasługa ciężkiej pracy nad ciągle rozwijaną grą Green Hell, której łączna sprzedaż na platformie Steam przekroczyła 1,5 miliona egzemplarzy.

Debiut na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych stanowi oczywisty i naturalny krok w rozwoju Creepy Jar. Spełniając rygorystyczne wymogi stawiane przez KNF i GPW oficjalnie dołączymy do grona najważniejszych spółek gamingowych w Polsce – komentuje prezes spółki Krzysztof Kwiatek

Po sukcesie odniesionym przez Green Hell, produkcje autorstwa Creepy Jar wzbudzają zainteresowanie graczy oraz globalnych mediów branżowych. Już pod koniec marca spółka weźmie udział w jednym z najważniejszych wydarzeń gamingowych tej wiosny –  Future Games Show. W czasie dwóch edycji FGS zorganizowanych w 2020 roku widownia wyniosła ponad 27 milionów unikalnych użytkowników, a do najważniejszych developerów i wydawców biorących udział ww. konferencji pojawiły się takie marki jak Electronic Arts (m.in. FIFA, Star Wars: Fallen Order), Warner Bros. (serie Mortal Kombat, Injustice oraz Batman: Arkham Knight), Team17 (Worms, Escapists) czy SEGA (Total War, Football Manager, Yakuza).

Future Games Show to doskonała okazja, aby zaprezentować Green Hell wśród najważniejszych i największych światowych tytułów. Na wydarzeniu gracze z pewnością usłyszą ważne informacje dotyczące przyszłości naszej produkcji, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu w czwartek, 25 marca – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

W marcowym Future Games Show, organizowanym przez GamesRadar weźmie udział łącznie 40 producentów gier. Jest to jeden z największych serwisów specjalizujących się w tej tematyce, a informacje dostępne na stronie są czytane przez ponad 15 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie. Wydarzenie będzie transmitowane na social media organizatora- Facebooku, Twitterze, a także platformach streamingowych Twitch.tv. oraz YouTube, a celem prezentacji jest ukazanie najważniejszych gier nadchodzących w tym roku na PS5, Xbox Series X, Switch, PS4, Xbox One i PC.