Creepy Jar podsumowuje wyniki I półrocza 2023

Creepy Jar S.A. w I półroczu 2023 r. wypracowała 19,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 12,8 mln zł zysku netto. Spółka koncentruje się na produkcji drugiej autorskiej gry, StarRupture, oraz dalszym wsparciu flagowego tytułu, Green Hell.

 

Sprzedaż brutto Green Hell w I półroczu 2023 r. na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry do których Spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła blisko 527 tys. egzemplarzy, z czego ponad 136 tys. kopii na konsolach PlayStation i Xbox.

 

W I półroczu 2023 r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży Green Hell w wysokości 19,9 mln PLN. Spadek przychodów o 29% r/r jest konsekwencją malejącej sprzedaży gry na wszystkich platformach, w szczególności na konsolach oraz platformach wirtualnej rzeczywistości. W I półroczu 2023 r. spółka wypracowała zysk operacyjny w kwocie 11,2 mln zł (spadek o 41% r/r) i zysk netto w wysokości 12,8 mln zł (spadek o 31% r/r).

 

W czerwcu 2023 r. spółka opublikowała pierwsze materiały marketingowe dotyczące StarRupture (reveal teaser, key art, stronę internetową oraz kanały w mediach społecznościowych, a także stronę produktu na platformie Steam).

 

Produkcyjnie realizujemy teraz szereg milestone’ów, a każdy z nich ma na celu wyprowadzić konkretne funkcjonalności na zaawansowany poziom. Ostatnio pracowaliśmy nad progresją i eksploracją, dzięki czemu można już dobrze wczuć się w grę. Na obecnym etapie StarRupture pozwala na kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Po osiągnięciu wszystkich milestone’ów, będziemy doprowadzać już produkt do jakości odpowiadającej wersji Early Access – mówi Krzysztof Kwiatek, prezes zarządu Creepy Jar S.A.

 

Nowy tytuł studia składa się z kilku bazowych mechanik: base buildingu, eksploracji, systemu walki i zarządzania zasobami na obcej planecie dręczonej kataklizmami wywołanymi przez tytułową gwiazdę. Gra będzie dostępna w trybie singleplayer lub w trybie kooperacji do czterech graczy.

 

Creepy Jar dalej wspiera i rozwija Green Hell, swoją flagową produkcję, której sprzedaż brutto przekroczyła 4,5 miliona kopii. W półroczu 2023 r. premierę miał dodatek Building Update w wersji na PC/Steam. Gracze konsolowi (PlayStation i Xbox) w kwietniu 2023 r. otrzymali Animal Husbandry, a aktualnie studio finalizuje prace nad kolejnym dodatkiem – Building Update. Zgodnie z roadmapą Green Hell, gracze na PC/Steam mogą spodziewać się trzech bezpłatnych dodatków rozszerzających zawartość Green Hell (Storage & Transportation, Combat Update i New Animals). Premiera pierwszego z nich, Storage and Transportation, odbyła się 28 sierpnia 2023 r. Dodatek wprowadził nowe sposoby transportowania dóbr m.in. za pomocą windy i wytrzymałych sań, a także zapewnia nowe możliwości przechowywania zgromadzonych zasobów.

Facebook
Twitter