17.07.2021

GH na konsole zbiera świetne recenzje

Green Hell na konsole na Xbox One i PlayStation 4, którego premiera miała miejsce 9 czerwca, zbiera świetne opinie wśród recenzentów branżowych. Konsolową wersję gry oceniły już takie portale jak PlayStation Universe, Pure PlayStation i Playfront, a średnia ocen wyniosła ponad 8/10. Średnia ocen użytkowników na obu konsolach sięga 9.8.

– Jesteśmy zadowoleni z pierwszych dni po premierze. Nasza gra dostaje wysokie noty w recenzjach, a głosy, które docierają do nas od graczy wyrażają ich uznanie wersją konsolową. Cieszymy się, że postawiliśmy na self-publishing, dzięki czemu możemy zmaksymalizować zyski oraz zdobyć bezcenne doświadczenie, które przyda nam się przy okazji kolejnych projektów – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Gra jest dostępna w cenie 24,99 USD / 24,99 Euro, a spółka zdecydowała się samodzielne wydać wersje konsolowe. Survival w amazońskiej dżungli na konsolach posiada całą zawartość wersji komputerowej, w tym tryb fabularny oraz kooperacji, z wyjątkiem darmowego rozszerzenia Spirits of Amazonia, które zostanie dodane do tytułu w najbliższej przyszłości. W najbliższym czasie gra zadebiutuje również na konsoli PS4 w Azji.

– Zgodnie z naszym wewnętrznym planem wydawniczym wszystko idzie prawidłowo, a premiera wersji na PS4 na wybranych rynkach azjatyckich od początku planowana była z małym przesunięciem. W Azji system klasyfikacji wiekowej trwa dłużej, jednak nie chcieliśmy ponownie przesuwać daty premiery w innych regionach, stąd też brak Green Hell na konsolach PS4 na tamtejszym rynku. Liczymy, że już wkrótce gra otrzyma swoją klasyfikację i nasi azjatyccy fani będą mogli cieszyć się niezapomnianą przygodą na PS4 – dodaje prezes Creepy Jar.

Green Hell to survival w głębi amazońskiego lasu deszczowego. Zarówno w trybie jednoosobowym jak i kooperacji gracze będą musieli stawić czoła wielu wyzwaniom, jednocześnie budując bazy, polując czy zdobywając pożywienie. Green Hell na komputery PC pojawił się na platformie Steam w trybie Wczesnego Dostępu w sierpniu 2018 roku a premierę pełnej wersji miał we wrześniu 2019. Od tamtej pory gra dotarła do ponad dwóch milionów graczy i jest wciąż wspierana i udoskonalana.