Broń się! Darmowa aktualizacja #18 do GREEN HELL wprowadza wiele nowych strategii obrony i fortyfikacji

Warszawa, Polska — 6 grudnia 2023 r. — Creepy Jar ma przyjemność ogłosić, że 18. darmowa aktualizacja contentu – “Fortifications” – do Green Hell, uznanej przez krytyków gry survivalowej, jest już dostępna bezpłatnie dla wszystkich graczy na PC/Steam.

W nowej aktualizacji zostały wprowadzone do gry nowe konstrukcje mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa bazy: płoty, palisady, bramy i platformy obserwacyjne. Każda z nich dodaje dodatkowe funkcje obronne do baz zbudowanych przez graczy.

Poniżej lista wszystkich nowości wprowadzonych w ramach aktualizacji:


– Płoty: drewniane i bambusowe – dodana została możliwość budowania prostych ogrodzeń z drewnianych lub bambusowych kijów. Może nie są najtrwalsze, ale są świetną opcją, jeśli nie gracze nie mają zbyt wiele materiałów.
– Palisady: drewniane i bambusowe – dzięki mocnym drewnianym i bambusowym palisadom gracze mogą odgrodzić się od wielu niebezpieczeństw, które czekają na nich w dziczy.
– Bramy – żadna baza nie będzie kompletna bez odpowiedniej bramy! Gracze mogą wybrać spośród bram drewnianych i bambusowych, ale muszą pamiętać o ich zamknięciu, aby nie dać się zaskoczyć.
– Platformy obserwacyjne – gracze lubiący obserwować okolicę i wypatrywać nieproszonych gości mogą na nich poczekać z ciepłą zupą lub naciągniętym łukiem na nowym rodzaju platformy. Jak wszyscy wiemy, zawsze jest lepiej mieć przewagę wysokości!


„Fortifications” to już 18 darmowa aktualizacja zawartości do Green Hell, wydana po premierze wersji 1.0 gry na Steam.

Wśród wcześniejszych dodatków zadebiutował m.in. tryb wieloosobowy do 4 graczy, seria rozszerzeń fabularnych „Spirits of Amazonia”, czy aktualizacja “Storage & Transportation”, pozwalająca na rozbudowanie bazy o dodatkowe elementy, takie jak winda, półki, czy sanie do transportu ciężkich przedmiotów.

W ramach dalszego wsparcia gry Creepy Jar w najbliższym czasie planuje aktualizację rozwijającą mechaniki związane z walką.