Creepy Jar S.A. wypracowała w 1 półroczu 2022 r. 28,1 mln PLN przychodów ze sprzedaży i 18,5 mln PLN zysku netto

Creepy Jar S.A. utrzymuje bardzo dobry poziom wyników finansowych i kontynuuje działania produkcyjne zgodnie z roadmapą gry Green Hell na rok 2022.

W 1 półroczu 2022 r. Spółka wypracowała 28,1 mln PLN przychodów ze sprzedaży (wzrost o 32% r/r), zysk operacyjny w wysokości 19,1 mln PLN (wzrost o 43% r/r) oraz 18,5 mln PLN zysku netto (wzrost o 54% r/r). Wysokie wyniki finansowe Creepy Jar S.A. w analizowanym okresie są efektem bardzo dobrej sprzedaży gry Green Hell na platformie PC/Steam oraz konsolach Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Pozytywnie na wyniki wpłynęły również przychody ze sprzedaży Green Hell w wersjach na platformy VR, za których wydanie i dystrybucję odpowiada Incuvo S.A. W samym II kwartale 2022 r. Creepy Jar S.A. wypracowała 17,1 mln PLN przychodów ze sprzedaży (wzrost o 31% r/r) oraz 12,1 mln PLN zysku netto (wzrost o 66% r/r).

 

W 1 półroczu 2022 r. łączna sprzedaż brutto gry Green Hell na platformach PC/Steam, Sony PlayStation i Microsoft Xbox (wersje gry, do których Spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła blisko 649 tys. kopii, z czego 190 tys. kopii na konsolach PlayStation i Xbox. Od początku 2022 r. do dnia 16 sierpnia 2022 r. szacunkowa sprzedaż brutto Green Hell na ww. platformy wyniosła 832 tys. kopii, z czego 227 tys. sztuk na konsole PlayStation i Xbox.

 

Zgodnie z opublikowaną roadmapą Green Hell na rok 2022 Creepy Jar S.A. wydała w pierwszej połowie roku Spirits of Amazonia 3 na PC, ostatnie i największe pod względem nowej zawartości rozszerzenie do gry, oraz Spirits of Amazonia 1&2 w wersji na platformy PlayStation 4 i Xbox One. Z kolei w sierpniu br. premierę na PC miał dodatek Animal Husbandry, który wzbogaca gameplay Green Hell m.in. o mechaniki łapania, oswajania oraz hodowli zwierząt: kapibary, tapira i pekari.

 

Sukces Green Hell i dobre przyjęcie kolejnych dodatków sprawia, że tytuł dalej będzie wspierany i rozwijany przez studio. W 2022 r. Spółka planuje wydać Building Update, kolejne duże rozszerzenie gry na PC, oraz udostępnić graczom konsolowym Spirits of Amazonia 3 w wersji na PlayStation 4 i Xbox One.

 

Jednocześnie Creepy Jar S.A. prowadzi intensywne działania produkcyjne związane z drugim, autorskim projektem o nazwie Chimera.

Facebook
Twitter