17.02.2021

Creepy Jar bije kolejne rekordy

W 2020 r. GREEN HELL zarobił ponad 25.5 mln zł
Ponad 25,5 mln zł zysku ze sprzedaży wypracował Creepy Jar po czterech kwartałach minionego roku. Przekłada się to na 18,6 mln zł zysku netto. Warszawska spółka zanotowała również rekordowe przychody, które na koniec roku wyniosły 37,6 mln zł. W kasie Creepy Jar znajduje się już ponad 27 mln zł.
Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 7 mln zł, Creepy Jar wypracował w czwartym kwartale 2020 r. ponad 4,3 mln zł zysku ze sprzedaży. Zysk netto wyniósł 2,8 mln zł. – To był rekordowy rok dla spółki pod każdym względem. Mam nadzieję, że dzięki ciągłemu rozwojowi gry na PC i premierach na Xbox i Playstation, będziemy mogli powiedzieć to samo również po zakończeniu bieżącego roku- komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku GREEN HELL pobił kolejny rekord – ponad półtora miliona sprzedanych egzemplarzy. Na świetne wyniki finansowe Creepy Jar w czwartym kwartale miała m.in. wpływ związana z okresem świątecznym promocja cenowa gry na platformie Steam. Potencjał sprzedażowy GREEN HELL na komputerach osobistych- gdzie gra zadebiutowała w 2019 roku- jest wciąż ogromny. Według stanu na dzień 14 grudnia 2020 r. lista graczy oczekujących na zakup GREEN HELL w sklepie Steam wynosi ponad milion użytkowników.

– Q4 2020 był świetnym zamknięciem rekordowego roku. Liczymy, że Green Hell utrzyma status longsellera, m.in. dzięki kolejnym częściom Spirits of Amazonia – komentuje Krzysztof Kwiatek

Pod koniec stycznia miała miejsce premiera pierwszej części darmowego dodatku – Spirits of Amazonia, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem graczy oraz recenzentów. Na 2021 rok planowany jest dalszy rozwój GREEN HELL poprzez wydanie kolejnych dwóch części Spirits of Amazonia oraz ekspansji na kolejne platformy – Xbox i PlayStation. Spółka pracuje również intensywnie nad kolejną produkcją o roboczej nazwie Chimera.