Animal Husbandry, darmowe rozszerzenie do Green Hell, już dostępne na PlayStation i Xbox

Creepy Jar wydał Animal Husbandry na PlayStation i Xbox – kolejne bezpłatne rozszerzenie do flagowej produkcji studia, które zostało przeportowane z wersji Steam na konsole. Nowy dodatek wzbogaca gameplay o mechaniki łapania, oswajania oraz hodowli zwierząt.

 

Animal Husbandry to pierwsze z dwóch planowanych rozszerzenie z roadmapy Green Hell ogłoszonej w marcu 2023. Dzięki nowym mechanikom możliwa jest hodowla zwierząt: kapibary, tapira i pekari. Graczom udostępnione zostały nowe konstrukcje, które pozwolą zadbać o prawidłową opiekę nad zwierzętami tj. zagroda czy koryto.


Przy wykorzystaniu nowej broni – dmuchawki (Blowpipe) z usypiającymi strzałkami, gracze będą mogli schwytać zwierzęta i bezpiecznie przenieść je do zagrody (Animal Pen) w swojej bazie. Dmuchawki można użyć również wobec innych zwierząt i przeciwników czyhających w amazońskiej dżungli.

Dbając o czystość zagrody i uzupełniając regularnie koryta świeżą wodą i jedzeniem, gracz zdobywa zaufanie swojego stada. Stwarzając odpowiednie warunki dla swoich podopiecznych, gracz może spodziewać się nowego zwierzaka. A co najważniejsze – wszystkie oswojone zwierzęta będzie można pogłaskać!

Poza zawartością znaną z Animal Husbandry na Steam, rozszerzenie jest bogatsze również o zawartość Name Your Pet i Plant Naming Patch. Zawierają one mechanikę nazywania oswojonych zwierząt i fauny, oraz wiele ulepszeń jakościowych gry.

Facebook
Twitter