Najlepsze półrocze Creepy Jar S.A. z 28,1 mln PLN przychodów ze sprzedaży i 18,6 mln PLN zysku netto

Creepy Jar S.A. sukcesywnie poprawia wyniki finansowe i kontynuuje intensywne działania produkcyjne.

W I półroczu 2022 r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży Green Hell w wysokości 28,1 mln PLN wobec 21,2 mln PLN w I półroczu 2021 r. (wzrost o 32% r/r). Wysoki poziom przychodów ze sprzedaży został osiągnięty dzięki bardzo dobrej sprzedaży gry Green Hell na wszystkich platformach sprzętowych, w tym sprzedaży Green Hell VR w wersjach na platformy wirtualnej rzeczywistości, za których produkcję i wydanie odpowiada Incuvo S.A. Dostępność Green Hell na wielu platformach pozwala dywersyfikować źródła przychodów Spółki ze sprzedaży jednego produktu. W I półroczu 2022 r. 41% przychodów netto ze sprzedaży zostało wygenerowanych na platformie PC/Steam, z kolei sprzedaż na konsolach Sony PlayStation i Microsoft Xbox stanowiła 37% przychodów Spółki. Pozostałe 22% stanowią przede wszystkim tantiemy od podmiotów, którym Spółka udzieliła licencji na portowanie i dystrybucję Green Hell na Nintendo Switch oraz platformy wirtualnej rzeczywistości. Sprzedaż brutto Green Hell w ujęciu ilościowym w I półroczu 2022 r. na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry do których Spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła blisko 649 tys. kopii, z czego 190 tys. kopii na konsolach PlayStation i Xbox. W lipcu łączna sprzedaż brutto Green Hell na ww. platformy przekroczyła 3,5 mln kopii.


W I półroczu 2022 r. Spółka wypracowała 19,1 mln PLN zysku z działalności operacyjnej (wzrost o 43% r/r) i 19,5 mln PLN EBITDA (wzrost o 34% r/r). Zysk netto w raportowanym okresie wzrósł o 54% r/r do poziomu 18,6 mln PLN, a marża netto wyniosła 66% (wzrost o 9 p.p. r/r).

 

Ze względu na dobre przyjęcie kolejnych dodatków i wciąż wysoki dalszy potencjał sprzedażowy, Spółka dalej będzie wspierać i rozwijać Green Hell. W I półroczu 2022 r. ukazały się dodatki Spirits of Amazonia 3 na PC oraz Spirits of Amazonia 1 i 2 w wersji na platformy PlayStation 4 i Xbox One. W sierpniu br. premierę na PC miał dodatek Animal Husbandry, który wzbogaca gameplay Green Hell m.in. o mechaniki łapania, oswajania oraz hodowli zwierząt: kapibary, tapira i pekari. We wrześniu dodane zostały również nowe, oczekiwane osiągnięcia na Steam.


– Zmieniliśmy nasze podejście do dodatków do Green Hell. Chcemy jeszcze bardziej angażować graczy samym gameplayem niż fabułą, co pozytywnie wpływa na czas i koszt wyprodukowania kolejnych dodatków. Dzięki temu poszerzamy również krąg graczy, którzy mogą być zainteresowani naszą produkcją. Animal Husbandry wpisuje się w oczekiwania osób lubiących farming, z kolei Building Update przyciągnie do Green Hell tych graczy, którzy lubią budować i rozwijać bazę. Wysokie oceny Animal Husbandry i bardzo dobra sprzedaż pokazuje, że nasze podejście się sprawdza – mówi Krzysztof Kwiatek, prezes zarządu Creepy Jar S.A.


W tym roku Spółka planuje również wydać Spirits of Amazonia 3 w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Prace nad produkcją przebiegają zgodnie z planem i w najbliższych tygodniach studio będzie przygotowywać
dodatek do certyfikacji.


Jednocześnie Creepy Jar S.A. prowadzi intensywne działania produkcyjne związane z drugim, autorskim projektem o nazwie Chimera. W I półroczu 2022 r. Spółka pracowała nad kluczowymi elementami i mechanikami gry, gameplay’em oraz kodem sieciowym. Mając na uwadze sukces wprowadzenia co-op mode
do Green Hell, Chimera w momencie premiery pozwoli użytkownikom na grę w trybie kooperacji dla maksymalnie 4 graczy.

 

– Na koniec roku chcielibyśmy mieć taką wersję gry, na podstawie której będziemy mogli zaplanować przyszły rok pod względem produkcji Chimery, w tym móc wyznaczyć przybliżony termin premiery w formule early access. Pracujemy wraz z zewnętrznymi wykonawcami nad materiałami marketingowymi, w tym nad trailerem CGI oraz key artem. Zastanawiamy się jeszcze nad zakresem materiałów i terminem ich udostępnienia, aby osiągnąć najlepsze przełożenie na produkcję i jej przyszłe powodzenie – mówi Krzysztof Kwiatek.


Chimera będzie to zaawansowany symulator rozwoju bazy z elementami survivalu, z perspektywy pierwszej osoby, osadzony w scenerii science -fiction. Gra, w przeciwieństwie do Green Hell, będzie adresowana do bardziej casualowych graczy. Łączna wartość nakładów poniesionych na produkcję Chimery do dnia 30 czerwca 2022 r. wyniosła 4,6 mln PLN, z czego 1,7 mln PLN zostało poniesionych w I półroczu 2022 r.

Facebook
Twitter